Zamierzasz kupić telefon marki BlackBerry i nie wiesz co wybrać? Tutaj znajdziesz opisy modeli telefonów, dane techniczne, wiele pomocnych informacji. Dla posiadaczy telefonów BlackBerry nowinki, ciekawostki, wskazówki.

Blackberry pozywa firmę TYPO za klawiaturę QWERTY do iPhone’a

TYPO_1Główna batalia sądowa, o ile firmy nie załagodzą sprawy ugodą, rozegra się między Blackberry, a Typo Products LLC. Firma Typo w grudniu zapowiedziała, że niedługo zaprezentuje stworzoną przez siebie elektroniczną klawiaturę, którą można nałożyć na iPhona 5S i 5C. Cena nakładki wynosi 99$, czyli około 300zł. Elektroniczna klawiatura Qwerty łudząco przypomina klawiatury znane z telefonów Blackberry. Szef pionu prawniczego poinformował, że jest to rażące naruszenie ze strony firmy Typo. Prezes firmy Typo broni się i stwierdza, że prace nad nią były prowadzone od dwóch lat i została stworzona od podstaw.

TYPO_2

Blackberry jest w złej sytuacji finansowej, ale nie zamierza odpuścić oskarżonej stronie i zamierza bronić swojej własności intelektualnej. Firma zamierza wygrać batalię dotyczącą skopiowania ich wzornictwa. Należy zauważyć, że obie klawiatury są łudząco podobne, dlatego też można sądzić, że istnieje możliwość naruszenia. Jeśli sąd uzna racje Blackberry za słuszne, firma otrzyma ogromne odszkodowanie, które z pewnością w obecnej sytuacji firmy poprawiłoby jej stan.

Comments are closed.