Zamierzasz kupić telefon marki BlackBerry i nie wiesz co wybrać? Tutaj znajdziesz opisy modeli telefonów, dane techniczne, wiele pomocnych informacji. Dla posiadaczy telefonów BlackBerry nowinki, ciekawostki, wskazówki.

BlackBerry Q10 – połączenie nowoczesności z klasycznym wzornictwem.

BlackBerry Q10

Ekrany dotykowe mają swoich zwolenników, ale nigdy nie będzie się na nich pisać tak wygodnie jak na fizycznej klawiaturze. Sprzętowa QWERTY była zawsze jedną z największych zalet telefonów BlackBerry. Stworzono później też urządzenia z samym dotykowym ekranem, ale osoby, które chcą pisać szybko i wygodnie wolą klasyczne modele BB. BlackBerry Q10 to idealna propozycja dla takich osób.

Wzornictwem nawiązuje do klasycznych modeli, ma bardzo wygodną klawiaturę, nie tylko lepszą od jakiejkolwiek klawiatury wirtualnej, ale także od sprzętowych klawiatur innych telefonów. Wygodna QWERTY zawsze była znakiem rozpoznawczym telefonów BB i ta tradycja jest w BlackBerry Q10 podtrzymana. Urządzenie, podobnie jak model Z10, wyposażono w najnowszy system operacyjny – BlackBerry OS 10(kliknij aby dowiedzieć się więcej).

BlackBerry_Q10

Ale klawiatura to niejedyna zaleta tego modelu. Urządzenie urzeka klasycznym wzornictwem i ma zalety klasycznych modeli, ale to w pełni nowoczesny telefon. Pod względem większości cech charakterystycznych (procesor, RAM, wbudowana pamięć itp.) jest taki sam jak Z10. Różni się jednak od niego ekranem. Jest to model z pełną QWERTY, więc wyświetlacz musiał być mniejszy. Przekątna ekranu to 3.1 cale, a jego rozdzielczość 720×720 px.

 

Comments are closed.