Zamierzasz kupić telefon marki BlackBerry i nie wiesz co wybrać? Tutaj znajdziesz opisy modeli telefonów, dane techniczne, wiele pomocnych informacji. Dla posiadaczy telefonów BlackBerry nowinki, ciekawostki, wskazówki.

Co niesie za sobą system BlackBerry 10 OS?

BlackBerry 10 OS_3

Nowym systemem operacyjnym, który pojawił się na rynku wraz z wypuszczeniem telefonu BlackBerry Z10 jest BlackBerry 10 OS, który zagościł w wielu produktach i będzie się pojawiał także w przyszłych telefonach marki BlackBerry. Wygląda na to, iż zbudowany system w znacznym stopniu odbiega od innych rozwiązań, które zastosowane są między innymi w Androidzie czy Windows Phone.

Warto podkreślić, iż autorzy oprogramowania wdrożyli bardzo ciekawą możliwość obsługi systemu za pomocą prostych gestów, do których możemy przyzwyczaić się w zaledwie kilkanaście minut. BlackBerry 10 OS to raczej uosobienie prostoty, a nie gigantyczny kombajn pozwalający na setki operacji. W związku z tym jest niezawodny, a także łatwy, jeśli chodzi o obsługę.

BlackBerry 10 OS_4

Nowością w stosunku do starego systemu operacyjnego BlackBerry jest menadżer aplikacji, który pozwala w jednym miejscu zamykać zbędne procesy i programy. W kontekście komunikacji skorzystamy z uporządkowanych sekcji tj. wiadomości pocztowe i SMS, gdzie możemy segregować je według znaczenia na np. osobiste lub służbowe.

Comments are closed.