Zamierzasz kupić telefon marki BlackBerry i nie wiesz co wybrać? Tutaj znajdziesz opisy modeli telefonów, dane techniczne, wiele pomocnych informacji. Dla posiadaczy telefonów BlackBerry nowinki, ciekawostki, wskazówki.

Dotykowy, wydajny i elegancki BlackBerry Z10

BlackBerry Z10_1

Telefon jest jedną z dwóch najnowszych propozycji firmy BlackBerry. Jest to telefon dotykowy, nie ma typowej dla BB klawiatury QWERTY. Nie będzie to jednak problemem, gdyż klawiatura wirtualna jest bardzo wygodna w pisaniu. Smartfon BlackBerry Z10, choć jest to telefon dotykowy, podobnie jak bardziej klasyczne modele jest doskonałym urządzeniem biznesowym. Jest wydajny, funkcjonalny, niezawodny i jest jednym z bardziej eleganckich smartfonów.

Ekran ma 4,2 cale i rozdzielczość 1280 x 768 pikseli. Dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, wspierany przez 2 GB RAM zapewnia sporą wydajność. Do płynnej pracy smartfona z systemem BlackBerry nie są potrzebne 4 rdzenie, jak w przypadku Androida. Sam system jest doskonale zoptymalizowany, wersja, jaka znalazła się w BlackBerry Z10 to najnowszy system BlackBerry 10.

BlackBerry Z10_2

Pod względem ilości pamięci telefon także wypada dobrze, wewnętrznej pamięci jest 16 GB, a jeśli kupi się kartę microSD, można mieć jeszcze 64 GB. Bateria ma pojemność 1800 mAh. Aparat otrzymał matrycę 8 Mpix. Dodatkowa kamerka ma matrycę 2 Mpix. BlackBerry Z10 pozwala korzystać z wszystkich standardowo spotykanych w smartfonach technologii łączności oraz z LTE i NFC.

 

Comments are closed.