Zamierzasz kupić telefon marki BlackBerry i nie wiesz co wybrać? Tutaj znajdziesz opisy modeli telefonów, dane techniczne, wiele pomocnych informacji. Dla posiadaczy telefonów BlackBerry nowinki, ciekawostki, wskazówki.

Jakimi wynikami może pochwalić się BlackBerry?

BlackBerry_1

W drugim kwartale 2015 roku fiskalnego, który objął okres od 1 czerwca do 30 sierpnia sytuacja kanadyjskiego producenta telefonów komórkowych BlackBerry sytuacja firmy nie wygląda zbyt różowo. W wynikach znalazła się informacja o przychodach na poziomie 916 milionów dolarów, które zmniejszyły się w stosunku do poprzedniego kwartału, w którym wyniosły 966 milionów dolarów. Zyski firmy oraz marża nakładana na produkty również maleje. Zysk przedsiębiorstwa w 46% stanowi sprzedaż urządzeń, natomiast drugą połowę stanowią właściwie usługi serwisowe. Zaledwie 8% zysków to efekt sprzedaży oprogramowania. W kwartale, który obejmuje raport do odbiorców trafiło 2,4 milionów egzemplarzy smartfonów.

BlackBerry_2

Wydatki firmy w tym kwartale przekroczyły 1,114 miliarda dolarów. Duże znaczenie dla wydatków na zakup, jaki zrealizowało BlackBerrry, a mianowicie nabycie firmy Secusmart. Nie jest żadną tajemnicą, iż BlackBerry czyni również starania do przejęcia firmy Movirtu, która dostarcza klientom usługi w chmurze.

Comments are closed.