Zamierzasz kupić telefon marki BlackBerry i nie wiesz co wybrać? Tutaj znajdziesz opisy modeli telefonów, dane techniczne, wiele pomocnych informacji. Dla posiadaczy telefonów BlackBerry nowinki, ciekawostki, wskazówki.

Komunikator BBM od BlackBerry nie dla Windows Phone?

Komunikator BBM_1

Brak komunikatora BBM dla Windows Phone spowodowany jest obecnie kwestią udziału rynkowego. Kanadyjska firma na tej podstawie postanowiła skupić się na razie wyłącznie na systemie Android i iOS. Takie informacje zostały podane przez Davida Proulx z Blackberry, który w ten sposób wytłumaczył nieobecność komunikatora na platformie mobilnej firmy Microsoft. David Proulx podkreślił, że w sprawie wsparcia BBM dla pozostałych platform nie decydują inne czynniki niż popularność systemu. Firma Blackberry gotowa jest przygotować również specjalne wydania dla systemów, które zyskają znaczenie pod kątem bazy użytkowników. Jeśli zajdzie możliwość stworzenia specjalnego wydania, pewne jest, że firma nie ma za dużej konkurencji.

Komunikator BBM_2

Informacja o prowadzonych pracach nad wersją BBM przeznaczoną dla Windows Phone, została zdementowana. Dlatego też premiera o ile do niej dojdzie, zostanie znacznie przesunięta. Na trzeci kwartał tego roku szacowany łączny udział rynkowy iOS i Androida to, aż ponad 95% przy tym pozostałe 4% należy do Microsoftu i 1% do Blackberry.

Comments are closed.