Zamierzasz kupić telefon marki BlackBerry i nie wiesz co wybrać? Tutaj znajdziesz opisy modeli telefonów, dane techniczne, wiele pomocnych informacji. Dla posiadaczy telefonów BlackBerry nowinki, ciekawostki, wskazówki.

Krótka historia firmy Blackberry

Blackberry historia_2

Blackberry jest produktem Kanadyjskiej firmy Research In Motion, która pierwszy smartfon wprowadziła w 1999 roku. Urządzenia Blackberry przesyłają dane bezprzewodowo poprzez sieci operatorów telefonów komórkowych lub Wi-Fi. Firma przyczyniła się bardzo do rozwinięcia na rynku urządzeń mobilnych. Terminale Blackberry działają w większości światowych systemów GSM, w 2003 roku „PC WORD” umieszcza BlackBerry 850 na 14 miejscu najwspanialszych urządzeń ostatnich lat. Firma uważana jest za ojca smartfonów. Obecnie firma nie ma się najlepiej i są pogłoski o tym, iż Microsoft chce przejąć firmę, a to, że firmie nie wiedzie się najlepiej chcą wykorzystać potentaci, bo to łakomy kąsek. Przedsiębiorstwa chcące obecnie przejąć Blackberry czekają na najnowszy raport finansowy firmy.

Blackberry historia_1

Microsoft jest najbardziej zainteresowany fuzją z Blackberry. Inne pogłoski mówią o zaprzestaniu tworzenia smartfonów przez Blackberry na rzecz tworzenia oprogramowania. Blackberry to idealny przykład firmy, która nie mogła sobie poradzić z rewolucją na rynku smartfonów. Czas pokaże co stanie się z firmą, która była potentatem w dziedzinie smartfonów.

Comments are closed.