Zamierzasz kupić telefon marki BlackBerry i nie wiesz co wybrać? Tutaj znajdziesz opisy modeli telefonów, dane techniczne, wiele pomocnych informacji. Dla posiadaczy telefonów BlackBerry nowinki, ciekawostki, wskazówki.

Model Z10 – nowość od firmy BlackBerry.

BlackBerry_Z10

Ten model oraz Q10 to najnowsze propozycje firmy BlackBerry (już nie RIM). Sytuacja rynkowa firmy jest mocno niepewna. Dwie najnowsze propozycje smartfonów BlackBerry mają ją poprawić. I może się to udać, bo zainteresowanie nimi jest spore. Model BlackBerry Z10 nie jest smartfonem dla wielbicieli klasycznych BB (dla nich przewidziano model Q10). Z10 to smartfon z dotykowym ekranem i bez typowej dla BB klawiatury QWERTY.

Pod względem parametrów technicznych jest to jeden z najciekawszych obecnie modelów smartfonów na rynku. Spory wyświetlacz LCD o rozdzielczości 1280×768 pikseli, procesor dwurdzeniowy i taktowany 1.5 GHz, RAM 2 GB to cechy czyniące z BlackBerry Z10 nowoczesny, wydajny, funkcjonalny, sprawnie działający model, który spodoba się nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Nie są to jednak jedyne zalety tego modelu.

BlackBerry Z10

Kolejne to możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej (16 GB) o 32GB, gdyż jest czytnik kart microSD. BB Z10 posiada także dobry aparat. Jego rozdzielczość to 8 Mpix, można za jego pomocą nagrywać filmy w jakości Full HD. Nie zabrakło także w BlackBerry Z10 najważniejszych portów. Jest złącze jack 3.5 mm, microUSB, a także microHDMI. Telefon jest bardzo elegancki, lekki i dobrze leży w dłoni.

 

Comments are closed.